| PovesteaTa a întrebat:

Pentru a ajunge secretara ce profil la liceu trebuie sa urmez si mai departe?

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Sa arati bine si sa te f...i bine!

| Dennys1521 a răspuns:

Filologiesmug

| summer12 a răspuns:

Nu conteaza profilul. Important e sa ai cunostinte primare de contabilitate si cunostinte PC.

| dulcesa a răspuns:

Ca profil de liceu îţi recomand Filologie, acolo înveţi şi materia steno-dactilografie şi corespondenţă. După care, faci studii în management, pentru a putea fi asistent manager, nu doar o simplă secretară. Vei fi mâna dreaptă a şefului. Te ajută enorm şi o şcoală specială de secretare din Bucureşti. "Secretara este cronicara evenimentelor instituţiei sale, autoare de anale nepublicate. E mai uşor să găseşti un expert sau un strateg, decât o secretară bună.Ţ Mircea Maliţa - Baftă!