| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa urmez ca sa lucrez in criminalistica? pe profil psihologic, daca exista.Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| mk_3564 a răspuns:

Salut Daniela! Pentru inceput Academia de politie! Ulterior specializare pe domeniul respectiv!
Succes! mk

2 răspunsuri:
| ioandreii a răspuns:

Academia de politie dar e cam greu, facultatea de drept si un master in psihologie sau in medicina ceva dar mai greu cu angajatul.
ca obiecte exista si criminalistica si criminologie si medicina legala pe care le studiezi la o facultate de drept.
Succes.

| Piticaaa a răspuns:

Sincer nu stiu ce anume iti trebuie, dar eu am o carte interesanta despre acest subiect. se numeste "Criminologie" de Rodica- Mihaela Stanoiu si este de la editura Oscar Print. http://www.oscarprint.ro/....../index.php