| Hoca_Raul_2000 a întrebat:

Ce salariu are un profesor nou? Adica, cu cat incepe?

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca vrei sa fi bataia de joc a statului roman si sa fi umilit si de elevi 1200 de lei pentru inceput.

5 răspunsuri:
| Bianca11A a răspuns:

Cu 1200-1300 de lei pe luna.

| qieiqpalz a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Doar atat? mie profu de geogra mi-a zis ca primeste 27 de mil si nu era batran

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Oamenii mai si mint voiam sa spun 1500 de lei dar na daca tu ai pus botul si la-i crezut pe proful de geografie ca are 2700 de lei, are atata probabil pentru ca are gradul 3 de profesie la catedra dupa anumite inspectii cu elevii de clasa insotit de un evaluator de la inspectoratul scolar de invatamant, dar la inceput nu are cum sa castige 2700 de lei fara sa obtina cateva grade. Nu mai stiu cum erau gradele la profesori crescator s-au descrescator.

| qieiqpalz a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu era la inceput... avea vechime in scoala dar nu e batran are vreo 38

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Bine atunci, inseamna ca si-a facut gradele mai repede si de aceia are salariul atata ori face si meditatii sparticulare nu stiu ce sa zic.