| Andreea301099 a întrebat:

Sti cineva cat are salariu un profesor de sport?

2 răspunsuri:
| RzV28 a răspuns:

La inceput se va lua salariul minim pe economie, adica 1450 lei pentru ca vei fi incepator, dupa cu timpul va creste primind bonusuri si alte beneficii. Dar avand in vedere ca dintre profesori asta este cea mai usoara si frumoasa materie dupa parerea mea, mai ales daca si tie iti place sportul, poti face ceva frumos in meseria asta si banii vor veni si ei.

| MarcuAlexandru2002 a răspuns:

Minim 1600 deci poti castiga niste bani buni lucrand cam 7 ore pe zi.Totusi nu fi un porc cu copii, de obicei profesorii de sport doar stau si se uita cum copii fac sport.