| anonim_4396 a întrebat:

Ce spuneti de o facultate in domeniul marketingului?
E ceea ce cred eu si anume: ca te ajuta daca esti creativ si inveti cum sa promovezi servicii in mediu online?
Eu am cunostinte de graphic designer si voiam o meserie pe care sa o combin, ar fi o idee buna sa inva marketing?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Mda, dar nu sunt salarii mari. Cauta firma Minio Studio. Au detoate. Vezi daca reusesti sa faci stomatologie, un cabinet dentar castiga 270 mii euro pe an, in publicitate castigi 2500 ron/luna. Iar ca free lancer mai nimic, adicada, dar greu. Sa stii ca poti castiga bani din putine meserii, in resti esti sclav pe plantatie happy Avocat, Notar, Doctor, Asistent Medical, Inginer, it-st

2 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

De ce nu faci mai bine in Publicitate (Advertising). Publicitatea are mult mai dezvoltata filiera creativa decat marketingul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, te ajută până la un punct. Marketingul online are specificități care nu sunt tratate la facultate.