| Nimeni10 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa ajungi web developer, freelancer, ce studii trebuie?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti trebuiesc diplome sau studii superioare, doar sa ai 18 ani impliniti, cont de Paypal activ (unde iti vor intra banii) si bineinteles sa fii foarte bun in programare si software.
Asta este simplu sa dovedesti, cand iei un proiect si il rezolvi, angajatorul vine si-ti verifica munca si apoi aproba sa fii platit. Daca nu ai facut treaba buna, cere administratiei forumului respectiv, sa nu te plateasca. Evident, se da si un punctaj, bazat pe rapiditata si calitatea lucrarii executate, cu care urci sau cobori pe acel site, depinzad de acesta urmatoarele tale joburi.

| sierra1 a răspuns (pentru Violleta2022):

"doar sa ai 18 ani impliniti, cont de Paypal activ"

altfel nu se poate?!

| sierra1 a răspuns:

Cinstit: doar meserie, da' nu oricum ci la greu. Să faci cu acte, iți mai cer ăia de la camera de comeț, un curs, orice curs.

Da' tu știi meserie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai nevoie să demonstrezi cu studii. Dacă știi să faci, faci oferta pe situl de freelance.