| cristi28boss a întrebat:

Cum pot invata sa bat la tarabana?

11 răspunsuri:
| putzoc a răspuns:

Eu nu cant la tarabana. Dar Intotdeauna cand sunt beat si sunt undeva la un chef si bat un ritm pe masa imi zic prietenii sa imi cumpar o tarabana laughing
Deci poti intelege ce vrei de aici laughing

April
| April a răspuns:

In primul rand ca nu este corect sa spui "tarabana" ci "darabana"si acest cuvant denumeste o toba mica. Daca vrei sa inveti sa ritmezi o melodie batand intr-o darabana, poti lua lectii de la un cunoscator. Dar daca intrebarea ta se refera la cunoscuta expresie"a bate darabana", cu sensul de a barfi, a da de veste altora despre un anume secret pe care cineva care te considera de incredere, ti l-a incredintat, acest lucru nu se invata, ci depinde de caracter; daca esti un om de onoare si poti fi un bun prieten, nu numai ca nu vei bate darabana, dar nici nu vei voi sa o faci.Asadar Cristi, prefer sa cred in ultima varianta in ceea ce te priveste si anume ca nu vei bate niciodata darabana! Decat in sensul ca vei invata sa bati toba mica intr-o formatie muzicala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

April daca tu crezi ca se zice "darabana" mai informeazate:p si cristi, ca sa inveti sa bati la tarabana trebuie sa ai ureche muzicala si sa iti placa acest lucru. daca tu vrei sa bati la tarabana doar pentru ca nu ai ce face...nu o sa faci asta nici-o data din pacere:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa inveti dupa net... te uiti si tu la niste vdeoclipuri pe net si incerci si tu ce vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca ai ureche si ai place
atatta tot

| someonevaly a răspuns:

Salut, si eu am fost la un baieram acum cateva saptamana si am batut la tarabana...(pn acum n-am mai batut) dar... totusi pentru prima data am tzinut un ritm simplu destul d acceptabil si app claudiu.c tarabana ai? tear interesa un schimb ceva?blushing (banca de abdomene) daca esti din bukurestisad djval3ntin3 id mew bft all

| ChirigiuCatalin a răspuns:

Incepe mai intai cu ritmuri usoare

Alte răspunsuri
| AlyNDriftKing a răspuns:

In primul rand iti trebuie ureche muzicala...

| Marius_Dumitru_1981 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect e "darabana", nu "tarabana", conform DOOM II. Tu ar trebui sa te informezi, din pacate. Apropo, asta ca bonus: "informeaza-te" se scrie cu cratima.