| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poți ajunge ceva,orice,in sistemul de sănătate,în viitor mă refer? Oricare job dar sa lucrezi in sistemul medical,in spitale,clinici,centre, etc chiar și poate ceva la calculator, la completat chestii, făcut anumite proceduri birocratice sau medicale ușoare,, dar în domeniul medical.
Voi avea cunoștințe medicale destule în curând din carti și enciclopedii medicale.Dar nu mă refer neapărat să îngrijești, vindeci, bolnavii cu chiar și la calculator sau completat fise/dosare, acte.
Ce exista de genul prin sist.de sănătate? NU mă refer la medic, deci.
Spuneti-mi va rog toate joburile dintr-un spital,centru, clinica, azil, in afara de medic și asistent că asta le știu.

1 răspuns:
| StrongHeart a răspuns:

Pai pentru inceput poti sa ajungi asisten medical printr-o postliceala.