| Polistfever a întrebat:

Unde poti lucra ca si asistent medical in afara de spitale, clinici cabinete?

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

La azil de batrani, orfelinate, institutii de invatamant, ingrijiri la domiciliu https://www.olx.ro/locuri-de-munca/q-asistent-medical/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La Smurd.

| Ava1231 a răspuns:

Pai nu prea ai unde. Din moment ce esti asistent medical clar trebuie sa lucrezi intr-un mediu medical, spital/cabinet.
Poti lucra in cabinet stomatologic, e mult mai fain decat intr unul de medicina generala iar munca e mai usoara.

| Ava1231 a răspuns:

Cum au spus si altii, poti lucra la case de copii, batrani, in scoala etc. Dar tot intr-un cabinet medical vei lucra si acolo, alaturi de vreun medic cel mai probabil.

| Polistfever explică (pentru Ava1231):

Pot lucra la penitenciar vas de croaziera si armata. Ma gandeam daca mai sunt si alte astfel de locuri

| MihaelaDart a răspuns (pentru Polistfever):

Daca ai terminat aceasta specialitate, incearca sa iti pui Curriculum Vitae si o scrisoare de intentie la ceea ce doresti, noi ti-am dat o parte de exemple pe langa institutiile medicale unde poti gasi astfel de job.
Succes!

| Fabianaa a răspuns:

In școli.

| AnaTeodora122 a răspuns:

La case de copii
Azilului de bătrâni
Sau în particular