| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iau permisul de conducere din prima?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca vrei sa te sinucizi, sau sa te mutilezi pe viata, sau daca vrei sa-i omori (si) pe altii, sau, de asemenea sa ii bagi in spital..., se rezolva repede daca ai bani... Ii dai cui trebuie si gata... ai permis! Dar, gandeste-te, e bine asa? Mai bine invata sa conduci, invata legislatia, nu ai cum sa nu iei daca te pregatesti foarte bine! Gandeste-te, e viata ta in joc! Mor, din pacate, si oameni cu experienta la volan... Nu te gandi la cat de bine dai intr-o masina..., da, e frumos, ( si eu am permis, pe care, apropos l-am luat "din prima", cum zici tu, insa am invatat de mi-au sarit capacele!) dar trebuie sa inveti sa conduci, sa stii regulile de circulatie...si, mai ales sa fii cu ochii in patru la unii care isi "iau permisul de conducere din prima"... (intelegi tu aluzia subtila...) Invata! Mult succes!

116 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata, Invata si iar Invata

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa iau permisul de conducere din prima?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Drpciv.ro chestionare fff bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ADI Sincer eu nu am invatat de loc am luat sala a4tra oara da pb practica din prima nici nu me am facut pb onduc de la 10 ani si nu am avut nici un eveniment neplacut, sunt chesti de logica tr sa te duca teasta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatand legislatia ca pe tatal nostru si facand cele 1400 si ceva de intrebari perfect fara nici o greseala

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal cumperi ca nu e scump e 1000 de euro asa ca ce mai astepti e cel mai simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu credeti pe astia ce zic ca l-au luat din prima si au citit cartea 1 data rolling on the floor is niste mitomani.Am picat prima oara pe calculator, a doua l-am luat. Da am invatat destul de mult, nu e floare la ureche cum zic unii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai induceti lumea in eroare. E foarte greu sa dai spaga in zilele astea fiindca toti politistii se cBIPa pe ei de frica. Astia trebuie sa raporteze la UE ca lupta cu coruptia si evident ca pica de prosti amarastenii care se bucura la o spaga de 2-300 de euro, nu marii corupti care au pus pe butuci Romania. Asa ca treaba cu spaga e cvasi-imposibila pentru omul simplu, merge doar daca cineva din familie ii cunoaste pe aia mari si aia dau telefon si ii spun politaiului sa te lase in pace. Sala e foarte usoara, trebuie doar sa inveti atent cartea galbena si apoi sa faci chestionare pe situl DRPCIV. Daca nu iei sala inseamna ca esti RETARD, sincer. Adica ti se da mura-n gura totul, si intrebarile, si chestionarele online exact ca la examen... trebuie doar sa vrei sa iei. La traseu e mult mai greu, pentru ca e dupa cum vrea pBIP lu' nenea politistu. Poti sa mergi fara cusur si apoi sa te puna sa faci o manevra (de ex. parcare laterala), pe care chiar daca o executi binisor, incepe: "a fost prea departe de bordura - 10 puncte, nu ai dat prioritate sanchi - 10 puncte" etc. si te pica pentru ca asa vrea pBIP lui, poate ca in seara de dinainte l-a caftit nevasta si acum isi varsa nervii pe candidati. Din pacate proba practica e o loterie si nu are aproape nimic obiectiv in ea. Am vazut candidati care dadeau in balarii cu gratie si care au luat, am vazut candidati care au mers ireprosabil si au picat. Ar trebui eliminat totusi factorul subiectiv din acest examen.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bazindute pe ce ai invatat si facand cat mai multe chiestionare si nu uita sa nu te intimidezi la traseu si sa te gandesti doar la urmatoarea ta miscare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am dat de 5, 6 ori sala si n-am luat niciodata nu inteleg cartea aia deloc poate ca nu stiu eu sa invat din ea...si pe 11luna asta am iar examen ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Laso balta ca nu merge nici cu spaga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il duci pa politai cu 260 si opresti brusc fara centura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit legislatia cap-coada, am facut chestionare... => 26 la sala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu de exemplu vreau sa dau de permis, si ca atare ma pregatesc de dinainte, adica exe- mi-am loat vreo 2 carti de legislatie, mecanica, si etc in una din carti este mai explicit si mai de inteles decat in cealalta ca de exemplu iau ca atare ca se complecteaza una pe cealalta pentru min, am citit ambele carti de vreo 2 3 ori si am trecut la chestionare pe hartie am facut app toate chestionarele din cartii, raspunsurile gresite toate notate pe-o hartie si reinatate mai citesti cartea 1 data si mai faci iarasi chestionarele, dupa ce consideri ca ai invatat verificate pe net la chestionare si faci chestionare care de exx iti sunt probabil neutre si atunci vezi conparatia si sti daca ai invatat cat decat ca la traseu mai mult ca sigur te pica gaboru. mult succes celor care invata cu adevarat pentru permis fara spagawinking ma bucur ca am dat de voi;
)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

, eu consider ca esti ancepator nu ai ce anvata an 30 de ore prectic vorbin, nu vad motiv sa dau spaga atunci anseamna cumparare de permis, Pitesti, Bucuresti, orasele coruptiei eu am examen pe 24 si nu dau spaga pic o data de 2 de 3 si reclam frate conduc de 14 ani fara permis nu an localitate sau prin parcari asa ca sunt contra spagi nu imi voi cumpara permisu mai bine mil fac pe scaner ca tot fals e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stand in cluburilaughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatand happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, trebuie sa ati placa sa conduci nu sa dai de permis numai asa pentru ca trebuie... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marius-sfatul meu este sa inveeti cartea cat de cat si dupa sa treci la chestionare
eu am luat sala a 6 oara cand m-am hotarat sa invat cu adevarat am luat cu 25pct te sfatuiesc fupa ce inveti cartea sa faci chestionare exact ca la sala
pe dprciv identice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antonia mananci mult rahat vad

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pica chestionarele depe drpciv.ro si traseu pana mea am picat de 9 ori si m-am lasat :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa-mi iau permis de conducere pe bulgaria sau Romania fara sala care puteti ma gasiti la id cupidon_sfi2008 conduc de 7 ani fara permis dar acum am nevoie urgent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca inveti il ei daca nu nu ili ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi nu aveti ce face.va bateti joc de vietile voastre prin asa metoda. dar sa il luati pe bune stiti? ca ii omorati si pe altii asta este mai dureros! pune-ti mana si invatati ce e mai important! faceti teste multe pe drpciv cu cartea langa voi si dupa ce luati sala puneti mana si mai luati cateva ore de condus, mai mergeti si in poligon si sigur il luati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am loat in bani sunt tare si nimeni n-are ce sa imi faca