| Ancuta7878 a întrebat:

Cum sa invat limba engleza cel mai repede? ( ceva site sau explicatii) Funda:*

24 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Eu aici incerc sa invat:
http://www.internetpolyglot.com/romanian/mainMenu.html

Bafta!

| jerrygabrielle a răspuns:

Cand vrei sa inveti o limba straina incearca sa o si vorbesti nu numai sa inveti regulile sau cuvintele ci in acelasi timp sa vorbesti iar daca ai pe cineva care vorbeste bine in engleza spune'i sa iti vorbeasca in engleza sau uita'te la filme fara subtitrare.Asa cum altii invata italiana si spaniola de la tv asa poti sa inveti si engleza.

| TuningPhotoshopX a răspuns:

De la calculator, tradu in romana si gata. Sau ia un dictionar de engleza daca ai bani.

| IonutPutinica a răspuns:

La scoala ai fi avut ocazia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.livemocha.com/

| Paulina_9641 a răspuns:

Cauta-o pe la GooGle.
si uite mai sus sitzee care scrie Traducere.
Baftzaa

| TheLostWorld a răspuns:

Cauta si tu un prieten(strain sau cunoscut)care stie engleza bine si roagal sa te invete merge mai repede asa.

| Cezar_Cotovanu_1986 a răspuns:

Cum pot invata engleza mai usor si repejor?

| Marius_Nastase_1983 a răspuns:

Cum pot invata limba engleza usor fara cartiii sau dictionare

| ZuZuLiNka a răspuns:

Buna,sa stii ca nu prea poti sa inveti engelza atat de rapid.Adica,nu este ca si cum ai invata o poezie[si pana la urma, chiar si o poezie, daca este mare, iti trebuie 1-2 zile ca sa o inveti, depinde de fiecare]. Pentru a invata o limba straina ai nevoie de rabdare fiindca fii sigura ca daca incepi cu gandul:trebuie sa invat engleza cat mai repede", nu vei putea.Stii si tu, graba strica treaba.Eu cel putin, nu am putut sa invat engleza de la filme, insa m-au ajutat foarte multe melodiile de pe youtube, cautam o melodie iar langa ea adaugam"lyrics"[versuri]. Citeam versurile in engleza[melodia trebuie sa fie in engleza neaparat] iar apoi ma foloseam de dictionar sau de translatorul de pe google, scriam cuvantul pe care nu il stiam, primeam traducerea si scriam pe un carnetel.Incearca sa faci compuneri in engleza, propozitii si foloseste-te de cuvintele in engleza pe care le-ai notat intr-un carnetel inclusiv traducerea lor.Vei vedea cum iti vei imbunatati vocabularul considerabil.O alta sursa de unde am invatat engleza, si a fost cea mai importanta a fost scoala.De la ore, pentru ca am avut si am in continuare o profesoara foarte buna de engleza.Tu procedezi cum crezi ca este mai bine, daca stii ca ai o memorie foarte buna poti invata engleza si din filme, dar pentru asta ai nevoie de pasiune[sa iti placa engleza ] iar apoi sa aflii si pronuntia cuvintelor, fiindca degeaba stii sa le scrii daca nu stii sa le citesti[sa vorbesti in engleza]. Sper ca te-am ajutat

| Drobota_Mihai_1988 a răspuns:

Iata cateva idei care sa te ajute sa inveti mai bine si mai repede http://cumfacsa.ro/educatie-comunicare/cum-sa-inveti-mai-bine

| gabriela150 a răspuns (pentru Paulina_9641):

Da dar google translate nu traduce foarte bine, mai mult poate sa te incurce

Alte răspunsuri
| InutzZa a răspuns:

Poti invata engleza pe Duolingo, e un site destul de bun sau pe busuu...
www.duolingo.com
www.busuu.com

| Maryus_Davyd_1998 a răspuns:

Da! Vreau

| anibanani145 a răspuns (pentru IonutPutinica):

Poate de la scoala nu a inteles. cum sunt si eu... nnu am inteles de la scoala picatura de engleza... si acum vreau sa invat

| Preda_Elena_1976 a răspuns:

Cum sa invat liba engleza mai repede

| MihaiKJL a răspuns:

Http://www.duolingo.com este cel mai bun si usor de folosit are explicatii si este interactiv

| erichlemny a răspuns:

Cauta manuale de engleză sau joaca jocuri simple în engleză ca star wars, sau asculta o melodie in enlglesa si citește-i versurile
Poti sa folosești duolingo, însă te plictisești repede, am încercat să învăț portugheză si după o lună m-a llictisit

| B-Zone_Vordex_1993 a răspuns:

Daca te joci pe pc, pune jocurile in engleza, eu asa am invatat rolling on the floor

| Sava_Luiza_1998 a răspuns:

Ai reusit?
Si daca "da", cum?

| Souca_Maria_Daniela_2002 a răspuns:

Cum sa invat engleza