| ursnadrei a întrebat:

Cum pot sa invat usor si repede limba engleza?

Răspuns Câştigător
| iSimo a răspuns:

Heii... exista anumite CD-uri cu pronuntii in limba engleza, din filme.dar oricum engleza se invata cu multa vointa. putin cate putin o dobandesti

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai usor te uiti la filme fara subtitrari.

| 123Stefy456 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! laughing))))) Dar vrea repede...

| Hades98 a răspuns:

Salut.
Poti dar trebuie sa iti si placa...
No poti invata toata in 2 zile.

| w0nderboy a răspuns:

Nu se invata usor si repede, se invata cu vointa si munca, trebuie sa-ti faca si placere, www.youtube.com - karaoke, bafta, eu am spart 2 geamuri pana acum pe fireflies -owl city.

| cosmin23a a răspuns:

Poti sa cumperi niste Cd-uri si sa inveti sa pronunti cuvintele corect sau poti face meditatii, e mult mai eficent, dar mai scump.

| 123Stefy456 a răspuns:

Cel mai usor este cu lectii in format mp3. Daca nu gasesti, email-ul meu este stefania.bloom@yahoo.com. Ti le pot da pe ale mele.

| CripWalker a răspuns:

Poi, sunt multe cursuri pentru engleza pe internet pentru ce-i ce nsutiu inca foarte multe despre engleza :
http://www.youtube.com/watch?v=FC990uX5UiY (in lista de recomandari vei gasi si partea a2-a)
Insa cel mai bine inveti folosind un dictionar de engleza si sa cauti site-uri / jocuri (depinde varsta sua in ce scop vrei sa iventi engleza), acestea sa fie in engleza si vei invata foarte multe de acolo :)
Sper ca te-am ajutat:)