| anonim_4396 a întrebat:

Curs asistent farmacist sau asistent medical generalist? Care este mai greu, mai implicativ? Nu știu către ce sa ma orientez, ma atrag ambele

2 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

Asistent medical generalist este mai implicativ si mai fain.

| gratargratar a răspuns:

Asistent medical generalist e mai greu, te solicita mult mai mult. Ca asistent farmacist, lucrezi in medii mai curate, esti mai relaxat. Cred ca generalistul este si mai cautat, si se castiga si mai bine. Dar daca preferi comfortul, atunci e mai bun farmacistul.