| Ionel_Alina_1999 a întrebat:

Dati-mi mai multe detalii despre profesia de Medic Cardiolod. Absolut orisice in acest domeniu.

2 răspunsuri:
| Debo a răspuns:

Ca sa devii medic cardiolog e destul de dificil! Trebuie sa termini un liceu, apoi trebuie sa intrii la facultatea de medicina ( si se tine cont 20 la 100 parca din bacalaureat ) apoi ai super multe examene pe timpul facultatii, apoi la finalul facultatii ai o licenta ( o carte despre o tema anume ..care trebuie sa fie scrisa de tine ), iar daca ei licenta te poti inscrie la rezidentiat si daca iei o nota mare in el poti sa iti alegi meseria de doctor cardiolog...dar cardiologia din cate stiu este printre cele mai grele materii la madicina! Dar nimic nu e imposibil!

| Ionel_Alina_1999 explică (pentru Debo):

Ms atunci am de finisat liceul apoi voi face o facultate de medicina. Dar aici in Germanie pot deodata dupa liceu sa mierg la facultatea de miedic si anume in cardiologie.