| Demeister a întrebat:

In profesia de medic, chiar toate domeniile medicale aduc satisfactie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ce-ti doresti tu sa practici, ca doar alea iti aduc satisfactie.
Asta se intampla in toate meseriile, nu doar in medicina.
Unuia ii place sa fie chirug si are satisfactie masiva cand opereaza, pe cand alt medic uraste chirurgia in schimb se bucura de statul intr-un laborator si facand cercetare. Ambii sunt medici si ambii au satisfactii majore, tocmai pentru ca si-au ales sa practice ceea ce le place mai mult.

2 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Nu chiar toate.

| CLCQ a răspuns:

Depinde de domeniul care-ti place tie, daca VREI sa-l practici. Sint ramuri mai mult practice si altele mai mult logice, nu necesita indemanare.