| Flavianadx a întrebat:

De ce s-au inmultit curierii ca ciupercile in ultimii ani? Se castiga asa de bine?
Sau pur si simplu sunt multi care nu-s buni la nimic si nu prea au de ales decat sa livreze?
(ma refer la carausii foodpanda, glovo etc)

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ai mai vazut tu in RO sau in lume oamenii asa priceputi la multe? In RO majoritatea is cam pe dinafara cam la orice,deci se baga si omu sa castige un ban,sa fii curier,aia stii de cand te nasti,sau dupa laughing ca nu stim ca oamenii sa mergem imediat ce ne nastem,mai dureaza,dar asta e,omu atat poate,atat face laughing se pare ca la aia se pricep.
Bine nu se castiga,dar e bun si asa,decat sa stea la calculator,ori pe spatele parintilor,merge si curier.
Vad unia rup bilete la cinema laughing aia e, omu atat poate, nu este el vinovat ca nu stie mai nic, asta e lumea, bine ai aterizat in lumea reala.

35 răspunsuri:
| Flavianadx explică (pentru Cristina12387):

Cum de se gaseste mereu cate o mama a ranitilor sa intre pe intrebarile mele? N-am vrut sa zici ca-s inutili si prosti.
Am intrebat daca aia sunt persoane care nu prea au de ales, decat sa faca ceea ce fac.

Apropo, ce stocuri de produse? Ai auzit de Glovo, Food Panda? Mai bine nu vorbesti in necunostinta de cauza.

| Cristina12387 a răspuns (pentru Flavianadx):

Poate unii asta aleg sa faca si poate unii considera ca nu au de ales. Nu avem de unde sa stim ce gandesc. Ai intrebat de ce s-au inmultit curierii si pe urma ai enumerat Glovo, Food Panda etc. Acel etc. putea sa insemne orice firma de curierat. Legat de Glovo si Food Panda pur si simplu sunt multi oameni care comanda mancare de pe internet, iar firmele au vazut un potential in chestia asta. Unii apreciaza si faptul ca e un job sigur. Plus ca cei care cauta un job part-time care sa fie si flexibil sunt mai limitati in alegeri pentru ca sunt mai putine. Sau poate sunt si unii carora le place sa se plimbe cu bicicleta, cu motocicleta sau cu masina prin oras si prefera sa faca asta. Nu toti oamenii prefera munca de birou. Poate or fi si unii dintre ei care considera ca nu au de ales si de-asta fac ceea ce fac, dar parerea mea e ca multi dintre cei care gandesc asa se subestimeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai da cineva bacsis in ziua de azi, mai ales daca platesti online cu cardul? Sunt multi pentru ca unii mai castiga asa un ban pe langa meseria lor principala. E un job mai mult asa ca sa faci un ban in timpul liber..atat. Asta nu e meserie de viitor!

| Goete a răspuns:

Cu cat mai multi si mai multe cumparaturi facem pe internet, de mai multi curieri e nevoie

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Sunt multi care nu au habar de nimic dar dau din pedale si fac bani