| MZc a întrebat:

De ce se fac atât de des angajări la KFC? Vad la fiecare 2, 3 luni anunț pe eJobs, cel puțin la mine în oraș. De ce nu le stau oamenii?

9 răspunsuri:
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Multi vin si pleaca.

| Gusticel a răspuns:

Din cauza salariilor si a stresului probabil

| Gusticel a răspuns:

Pentru unii patroni e mai simplu sa schimbe angajatii ca pe sosete decat sa se poarte frumos cu ei si sa ii pastreze mai mult timp

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece angajatii sunt tineri fete si baieti absolventi de liceu, si probabil acesti elevi se angajeaza in vacanțe sa aiba bani de mare de concedii sau de plătit facultatea, si cand incep cursurile la facultate nu rezista si la servici si la scoala chiar daca este online dar este foarte obositor pentru fetele acelea care vînd la KFC sa stea 8-12 ore numai in picioare.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca se angajeaza numai putorosi, care atunci cand sunt pusi la munca, renunta la job.

| al0o0o0 a răspuns:

Pentru ca multi sunt tineri care au nevoie de bani pe moment.

| Zuzu1991 a răspuns:

"specializarea" se face in 5 mins, "cerintele" e doar sa arati decent si sa ai igiena personala decenta (nu or sa angajeze babe, cu bube si cu dintii din fata lipsa, iti dai seama) dar salariile sunt de rahat, asa ca nimeni nu se angajeaza permanent ci pana isi gaseste ceva mai bun

RAHATUL asta se numeste firma care ruleaza personal continuu, si nu e numa KFC, mai sunt si altii, nume mari, cum ar fi Digi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă este mult de muncă.

| Apokales a răspuns:

O sa auzi mereu ideea: "este mult de munca", ca si cum noi am fi aia puturosi, nu ca n-ar plati ei destul. Daca li s-ar da un salariu decent pentru cat muncesc, atunci n-ar mai pleca.