| janvaljan a întrebat:

Care este rostul pentru care firmele postează anunțuri de angajări pe siteuri gen ejobs sau bestjobs dacă nu le vizualizează?!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ei le vizualizeaza, doar ca ii contacteaza pe cei pe care ii intereseaza.

| Ekcstsy a răspuns:

Exceptand exprimarea aiurea, firmele vad unele date din profilul fiecaruia care si-a depus cv-ul la auntuntul respectiv dar le vizualizeaza cv-ul doar celora de care sunt cu adevarat interesati pentru a-i oferi acel job. Tie iti apare ceva in genul experienta in vanzari 1 an, management 1 an, si marketing 3 luni. Daca ei nu cred ca aceste criterii merita vizualizarea cv-ului unde ai lucrat ce ai facut responsabilitati etc... tie nu iti apare daca ei te-au vazut pe tine ca ti-ai depus cv-ul la anuntul lor.

| janvaljan explică (pentru Ekcstsy):

La ce exprimare aiurea faci referire?!

| Ekcstsy a răspuns (pentru janvaljan):

Ei posteaza anunturi dar vizualizeaza aplicatiile la joburile din anuturi. Nu anunturile in sine. Ca nu le editeaza de fiecare data cand vor sa vada daca a mai depus cineva vreun C.V.

| victorr_3274 a răspuns:

Le vizualizeaza, dar aleg pe cine le convine lor, din zeci si sute de CV-uri.

| janvaljan explică:

Se poate sa ai dreptate.

| Anonimus4Ever a răspuns:

->Ori ce site cu job esti vizualizat de un angajat special al firmei numai ca se uita prima data la CV. si daca ii palce ce vede atuci de contacteaza daca nu nu te baga in seamawinking stiu asta pentru ca profilu meu este despre asa cevawinking

| janvaljan explică (pentru Anonimus4Ever):

Eu tocmai asta spuneam ca nu vizualizează și nu ca nu te contactează..Siteurile respective te anunta daca C.V.-ul tau a fost sau nu vizualizat si zic eu ca din 50 de c.v.-uri depuse 10 sunt vizualizate...