| DrunkenIrish a întrebat:

După ce termini armata de exemplu ca medic militar, esti trimis în orașe sau macar prin apropiere(Bucuresti, Sibiu, Cluj, Brașov, Timișoara, etc...) sau te mai trimit si in locuri mai necunoscute, rurale, etc? Este greu sa prinzi loc în orașele mari?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca medic militar, vei fi trimis in locurile unde este nevoie de specialisti cu pregatirea ta. Asta inseamna ca, poti fi repartizat la orice punct de functionare din armata, atat intern, cat si extern, unde primesti ordin.
Daca pleci din cadrul armatei, atunci tu vei alege unde sa te stabilesti, insa poti fi rezervist (adica sa fii convocat la nevoie, cum ar fi calamitati, stare de razboi sau chiar reciclare).