| AlinAlinul a întrebat:

Sunteti de acord ca Bucuresti sa nu mai fie capitala Romaniei? Urmatoarele propuneri de orase ar fi :
-Timisoara
-Sibiu
-Brasov
-Cluj-Napoca

8 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Da oh go on sunt prea multe gunoaie.

Propun Brasov love struck

| pίTίк a răspuns:

Nu as schimba capitala ci pe cei care conduc tara. Bucurestiul chiar isi merita locul, cu toate ca sunt orase care arata mai bine...dar Bucurestiul...e Bucuresti:*

| Adry05 a răspuns:

Eu sincer, nu vad ce ai cu Bucurestiul. Este cel mai mare oras din tara, cu cea mai mare populatie, deci isi merita numele de capitala Romaniei. Dar, daca ar fi sa alegem dintre orasele date de tine, cred ca as alege ori Sibiu, ori Timisoara.
Timisoara deoarece este al 2-lea oras ca marime din Romania, iar Sibiul mi se pare ca e o atractie destul de mare pentru turisti... Adica, cel putin eu stiu multe scoli care au facut excursie la Sibiu... + ca e destul de mare orasul.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Părerea mea este că, în loc să schimbăm Capitala României, ar trebui să îi schimbăm pe cei care o conduc şi o îngrijesc, mă refer mai ales la "gospodarii" care se ocupă de aspectul şi de sistematizarea oraşului!
Dacă vrei un plus de informare, dacă vrei să te relaxezi ori să te distrezi, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| COOLboY a răspuns:

Da si nu. Da: pentru ca multi oameni din Bucuresti se lauda ca-s in capitala. Nu: pentru e mare orasul si celalalte orase sunt de 2x mai mici. Din propunerile tale as alege Timisoara (pentru ca el e al doilea oras ca marime din Romania). Sa stii ca iti mai dau o propunere:

-Iasi

-Suceava

-Constanta

| AlinAlinul explică:

Eu as alege Tm

| AlinAlinul explică:

Sa stiti ca sunt din Buc si de aia am pus intrebarea asta pentru ca nu sunt singurul care s-a scarbit de acest oras...

| Sonyuk_4389 a răspuns:

Pai,eu nu sunt de acord.
Cred ca Bucurestiul este capitala Romaniei, si isi merita locul.
Da,celelalte capitale sunt mai interesante din punct de vedere istoric si peisagistic, dar ca si metropola, Bucurestiul este ideal.