| mihai109 a întrebat:

E legal sa ai 2 joburi? Unul part time si altul full time? Poti sa fii angajat cu carte de munca la amandoua?

4 răspunsuri:
| StefaniaStefania a răspuns:

Absolut

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da> Poti sa ai si 10 Joburi. Conditia este sa le poti duce. Nu ti se face Carnet de Munca la fiecare. Ti se da, anual, o fisa financiara din care se vor trece la pensie datele.

| ske a răspuns:

Normal ca e legal.oh go on stai flex, faci ce vrei cu timpul tauhee hee

| Danutza27 a răspuns:

.Poti avea un loc de munca permanent si cite part time te duc balamalele, boc te jupoaie de la fiecare cu 16% impozit apoi vine circul sa dai si pentru cas csss... aici mai este o problema esti cu contract si platesc ei toate darile sau colaborator si ei opresc doar impozitul si te incaieri cu cei de la adm fiscala