| anonim_4396 a întrebat:

Este cineva la Sociologie? Ce oportunitati profesionale iti ofera aceasta facultate?

3 răspunsuri:
| Contrast a răspuns:

Foarte multe...gandeste-te ca sociologul de azi va lua problemele societatii de maine pentru a le analiza, cautand cauze si rezolvari, si cum socitatea noastra nu are "deloc" probleme... in orice domeniu ai ajunge sa faci diagnoza unei probleme sociale cred ca vei avea foarte multe orizonturi si posibilitati!

| EUSIATIT a răspuns:

Ffffffffffffffffffffff greu. Eu am terminat pshiologie sociologie si lucrez la Moll ...deci... greu cu locul de munca...

| Ornella a răspuns:

Mai exista posibilitati si in invatamant...