| anonim_4396 a întrebat:

In cariera de IT junior dureaza intre 0 si 2 ani middle intre 2 si 4 ani senior intre 4 si 10 ani si arhitect de la 10 ani pana la sfarsit?

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Arhitectul... nu este un grad ce se bazeaza pe anii de experienta. De unde ai auzit asta? Arhitectul e altceva. E ori arhitect software ori arhitect hardware daca vrei asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce intelegi tu prin arhitect?

Pui limite prra stricte, daca 10 ani faci doar acelasi lucru intr o rutina bine definita si nu ai sansa sa gandesti deloc tot junior esti