| anonim_4396 a întrebat:

Deci, pana la urma care este treaba cu Junior/Senior?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Eşti membru junior dacă ai mai puţin de 100 de răspunsuri. Dacă ai mai mult de 100 de răspunsuri, te numeşti membru senior.
Atâta timp cât eşti junior:
-nu poţi să postezi pe chat
- nu poţi să votezi şi să raportezi
- nu poţi trimiţi mesaje private

Sper că te-am lămurit!

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca stii sa citesti, ultima postare de pe blogul TPU te va lumina perfect. O gasesti imediat sub reclamele de sub randurile portocalii din stanga paginii. *Succesuri!

| AnneMarri a răspuns:

Citeşte postarea de azi de pe blog - http://www.tpu.ro/blog/?p=2183 - şi te vei lămuri.

| mgtow a răspuns:

Ma intreb cum de toti userii sunt seniori ar trebui sa fie si alte categorii.

| Ramonaaaa a răspuns:

Exact asta vreau si eu sa stiu.

| Hombre a răspuns:

Am inteles, juniori si seniori dar la bosorogi pe duca ca mine cate raspunsuri trebuie?

| Magoo88 a răspuns:

Aolo. Nu ai priceput. Poftim. Poate te lamuresti.
2. Marea curatenie a inceput cu segmentarea intre membri juniori si membri seniori. Pentru a cerne apele am stabilit ca un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat. In plus, in curand vom introduce si o conditie de peer review/ peer acceptance – cum zice englezul happy Cu alte cuvinte un numar de X membri seniori (alesi prin tragere la sorti) vor putea decide daca un membru junior merita sa se bucure de statutul de senior – asta ceva mai incolo

Ce nu poti sa faci ca membru junior. Nu poti sa faci trolling in esenta:

- nu poti sa postezi pe chat

- nu poti sa votezi si sa raportezi

- nu poti trimiti mesaje private

Poti insa sa te implici in comunitate si sa dovedesti ca ai ceva de spus.

| ComputerGeek a răspuns:

Mai foloseste blogul laughing
"2. Marea curatenie a inceput cu segmentarea intre membri juniori si membri seniori. Pentru a cerne apele am stabilit ca un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat. In plus, in curand vom introduce si o conditie de peer review/ peer acceptance – cum zice englezul happy Cu alte cuvinte un numar de X membri seniori (alesi prin tragere la sorti) vor putea decide daca un membru junior merita sa se bucure de statutul de senior – asta ceva mai incolo

Ce nu poti sa faci ca membru junior. Nu poti sa faci trolling in esenta:

- nu poti sa postezi pe chat

- nu poti sa votezi si sa raportezi

- nu poti trimiti mesaje private

Poti insa sa te implici in comunitate si sa dovedesti ca ai ceva de spus.''

| florina200 a răspuns:

Adica cu cat ai avansat cu cat esti in rank seniorul e mai mare si juniorul mai mic

Răspuns utilizator avertizat
| bells03 a răspuns:

Senior-cel mare
junior-cel micwinking

| Vio199 a răspuns:

"Junior" = este o persoana mai mica si mai putin experimentata decat senior "Senior"=persoana mai mare si mai experimentata sau si mai simplu tatal si coilul; tatal e senior si fiul e junior ca la Stefan banica junior/senior pentru ca au acelasi nume doar adj-ul ii mai deosebescwinking

| smeeagol a răspuns:

In esenta nu mai poti sa faci trolling agresvi ceva mai usurel.Shout-buxul era ciocolata pe accest site pentru trolli.

| alexutz2 a răspuns:

Sall! Iti pot explica eu! La cei cu rank mai mare adica dela 1 pana la pana nu o sa ai 7.904 o sa fii junior dupa aceea o sa fii senior crede-ma m-am uitat la rank si am vazut pe vronin avea 7, 905 si era senior si m-am uitat si la never say never si aver 7, 904 si era junior vezi ce inseamna un singur punct? Sper sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine, bine! Am inteles, gata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc!