| anonim_4396 a întrebat:

În ce oras mi-ati recomanda sa ma mut: Iasi, Bucuresti, Constanta, Cluj, Timisoara?

10 răspunsuri:
| barosanu69 a răspuns:

Oricare din cele enumerate, dar depinde si ce vrei sa faci acolo. oricum pe primul loc e clar bucurestiul, apoi Timisoara sau cluj

| Savas10 a răspuns:

Îți recomand Clujul pentru oamenii faini pe care-i are.

| Justme1997 a răspuns:

Timișoara

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Cluj e mai frumos, si oamenii sunt mai amabili.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu stii de ce vrei sa te muti
Daca nu iti place aglomeratia evita Clujul si Bucurestiul care sunt de altfel si cele mai costisitoare orase

| FruttiFresh300 a răspuns:

Cluj sau Iași

| SkyPilot a răspuns:

Daca vrei sa iei o decizie inteleapta, incepi prin a te gandi ce e important pentru tine si in ce ordine. Serviciul, educatia, sanatatea, distractiile, iesirile in aer liber si orice altceva crezi ca e important. Apoi vezi cum se prezinta fiecare oras din punctele de vedere enuntate si iei o decizie informata.
Pentru mine este important sa am unde iesi in aer liber si mi-ar placea un oras cu un centru istoric vechi. M-as uita si la ce locuri de iesit in weekend sunt pe aproape. As vrea sa fie un oras mai mare pentru ca acolo gasesti mai multe oportunitati de servici si comertul e mai dezvoltat. Eu as alege in ordinea asta Sibiul sau Brasovul.

| Havyna a răspuns:

Iași clar

| NerdyLlama527 a răspuns:

Constangeles e baza

| Lioana a răspuns:

Nu te muta daca nu ai un motiv anume sa fii in acel oras. Nicaieri nu e asa bine ca acasa, in locurile natale. E bine sa fii aproape de parinti si alti membri ai familiei.
Daca ai nevoie neaparat sa te muti intr-un oras mare fa-o in cel care e cel mai apropiat de tine.