| OneTap a întrebat:

Pentru a deveni sofer pe tir necesită un liceu anume?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Nu, categoria necesara pentru asemenea masini e obligatorie, si in functie de angajator si experienta (uneori se cer minim 2-5 ani). Daca mai stii si ceva mecanica e si mai ok... e considerat un avantaj.

3 răspunsuri:
| robert2010xd a răspuns:

Da

| baru a răspuns:

Inca nu este lege. Trebuie sa te grabesti. Permis de conducere profesionist cu atestat.

| Nemessys a răspuns:

Nu. Necesita terminarea unui liceu anume. Dar trebuie sa ai permis categoria c+e pe care îl poți obține abia la 21 de ani. Plus alte lucruri cum ar fi licență, atestat și tahograf