| anonim_4396 a întrebat:

Poți deveni șofer de tir cu 10 clase?

Răspuns Câştigător
| NumănumescBrBr a răspuns:

Pentru a deveni șofer de tir, este necesar să deții permisul de conducere de categoria C, Pentru a obține permisul de conducere de categoria C, trebuie să ai cel puțin 18 ani și să deții un permis de conducere de cel puțin un an pentru categoria B.

În ceea ce privește nivelul educațional, nu există o cerință specifică pentru a deveni șofer de tir.

Este important de menționat că, pe lângă permisul de conducere, șoferii de tir trebuie să dețină și un atestat de marfă (ADR) și să fie instruiți în mod corespunzător în transportul de mărfuri periculoase. Trebuie să fi capabil să respecți regulile de siguranță rutieră și să gestionezi situații dificile care pot apărea în timpul transportului. SUCCES!

| suntserios a răspuns (pentru NumănumescBrBr):

Zii la chatgp sa fie mai direct la întrebări.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți.

| ReddY25 a răspuns:

Da bro

| RoxanaElena007 a răspuns:

Da, ai nevoie de permis c+e dar mai intai sa ai b de maxim un an daca nu ma insel + atestat de marfa

| anonim_4396 explică (pentru RoxanaElena007):

Mulțumesc!