| darts01 a întrebat:

Poate sa îmi spună cineva exact cu ce afectează brexitul dacă sunt roman și vreau sa ma duc în Anglia sa lucrez prin agenție în depozit?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu te afecteaza cu nimic, inca nu este definitivat.
Ce o sa fie pe viitor n-avem de unde sti, nu stim la ce intelegere vor ajunge UE si MB.
In orice caz cred ca angajatii legal vor putea lucra in continuare, poate vor fi restrictii la cei care vor vrea sa se angajeze dupa definitivarea iesirii din UE, adica undeva prin martie-aprilie 2019.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai toate actele legale probabil nu te va afecta cu nimic... oricum conditiile inca nu sunt stabilite si negociate