| Mihaella49822 a întrebat:

Buna ziua!
Eu vreau sa plec in Anglia,sa lucrez la un depozit,mi s-a spus ca imi trebuie Nino,am citit pe net ca este un act doveditor ca platesti taxe la ei, dar cum pot proceda pentru a-l obtine? Din ce am citit pe net, trebuie sa sun la un numar..se poate face de aici? Sau doar in Anglia?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poti sa trimiti un email catre ambasada romana din Anglia cu toate intrebarile tale legate de munca in acea tara:
https://londra.mae.ro/contact

| Eireann a răspuns:

National insurance number. Cand ajungi in Anglia cauti pe internet adresa si numarul de telefon de la cel mai apropiat centru, iti faci programare, te prezinti la data respectiva si completezi niste formulate apoi il primesti prin posta.

| Admiraljoker a răspuns:

Trebuie sa fii în Anglia

| Mihaella49822 explică:

Da,sunt.Am 20 de ani, stiu ca nu este, de cand am terminat liceul, adica de 2 ani lucrez la un depozit, ridic masini foarte grele, am si bacul, dar nu am incercat sa gasesc ceva mai usor, iar experienta o am, mi-ar fi mai usor sa fiu tot in domeniul asta