| Hdhdj a întrebat:

Salut! Am si eu o intrebare. Pentru cei care sunt la medicina sau au terminat. Cum v-ați descurcat cu taxa anuală? Stiu ca e in jur de 7 mii de euro pe an. Acum stiu ca unii poate ati intrat la fără taxa, dar intrebarea mea se adresează celor care au intrat la taxa. Mentionez ca as vrea răspunsuri de la cei ce au invatat la Universitatea de Medicină din Bucuresti

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

STUDII LICENȚĂ ROMANI
Medicină 15000 lei / an
Medicină Dentară 15000 lei / an
Farmacie 10000 lei / an
FMAM 8000 lei / an

Taxă pentru studii universitare de licență- STUDENȚI STRĂINI 7500 euro

| Vasile2003 a răspuns:

La medicină generală București, taxa anuală este de 15000 de lei. Adică în jur de 3000 de euro. Cea de 7500 de euro e pentru studenții străini.