| Terente6999 a întrebat:

Am terminat 10 clase si m.am decis sa nu mai continui liceul si sa fac niste cursuri si apoi sa plec afara, in Italia. Problema este ca nu stiu ce cursuri si ce meserii sunt platite mai bine afara. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

Toate meseriile de depanare-reparatii.(auto moto, radio tv, uz casnic în special).

3 răspunsuri:
| Mircea_Toderica_1914 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa-ti continui studiile, pentru ca mai tarziu o sa-ti para rau.A mai spus-o si o mai spun SCOALA TE FACE OM MARE. Dupa terminarea liceului o sa ai tot timpul din lume sa faci o mii de cursuri.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as continua scoala.

Nu uita ca un pix este mai usor decat o lopata.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Te si vezi electronist ...Cine naiba mai repara radiouri? In Italia daca gasesti de lucru la o gradina zici mersi. In servisurile auto lucreaza patronii pe sub masini, daca te duci la poarta unui service mare renumit trebuie sa ai 20 de ani experienta. Nu te intreaba nimeni ce scoli ai ci ce stii sa faci. Esti f tanar si nu stii nici limba, e plin de unii care stiu multe si nu au munca nici la carat caramizi cu carca.