| Deea_Maryus_1991 a întrebat:

Buna imi puteti spune cum sa imi continui si eu liceul am facut 8 clase dupa care am plecat cu parinti in strainatate si acum am hotarat sa numai plecam nu am dat examenul dupa ce am terminat a 8 a imi doresc mult sa continui dar nu stiu cum vreau sa imi termin cele 12 clase ma ajutati va rog spuneti-mi o solutie ce trebuie sa fac va multumesc

5 răspunsuri:
| ioanionel a răspuns:

Trebuie sa dai examenul de capacitate pentru a merge la liceu, din pacate anul acesta estre tarziu, te inscri la anul pentru examenul de capacitate.

| Deea_Maryus_1991 explică (pentru ioanionel):

Nu mai trebuie sa fac odata clasa a 8a ca eu am terminat clasa a8a numai ca nu am dat examenul

| ioanionel a răspuns (pentru Deea_Maryus_1991):

Nu am zis ca trebuie sa mai faci odata clasa a VIII- a, trebuie sa susti doar examenul de capacitate, dar anul asta a trecut examenul, si altul nu se ai da pana la anul.

| coco4000 a răspuns:

Trebuie sa mai faci clasa a 8-a odata...