| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva idee cu ce se ocupa un junior integration engineer la ericsson Romania?
Si cam ce ar trebui sa stiu la interviu?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Mi-a luat fix de 30 de secunde sa gasesc asta:

http://jobs.ericsson.com/main/jobs/293704?lang=en-us

Scrie acolo si cu ce se ocupa, si ce trebuie sa stie si ce i se da.

Sfat: daca nu aplici tu (caz in care e de asteptat sa citesti cu MARE atentie job ad-ul) si esti in cazul in care te suna vreo "fetita" de HR, cere-i intotdeauna sa iti trimita JD-ul imediat ce inchide telefonul.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Trebuie să știi ceea ce scrie în CV-ul tău că știi.

La interviu nu se așteaptă nimeni să cunoști lucruri foarte specifice legate de acel job (nici nu ai avea cum, pentru că fiecare companie are propriile proceduri), dar se așteaptă să deții cunoștințele generale care să-ți permită să faci acel job cu un minim de training.