| Error1 a întrebat:

Salut, ce parere aveți despre profilul economic/servicii? Este de viitor gen după 12 clase pot să mă angajez?

4 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Depinde mult de aptitudinile si calificarile pe care le ai. Te poti angaja si pe timpul liceului la un fast-food pentru bani de buzunar.

| christine99 a răspuns:

La orice profil unde înveți ceva practic poți să te angajezi dupa. Economie, turism, mecanică, electric sunt cele mai potrivite pentru zilele noastre. Înainte cine făcea liceul avea un loc de muncă, dar de când cu facultățile apărute ca buruienile după ploaie s-au mai complicat lucrurile.

| sierra1 a răspuns:

O, da, gen poți: vânzător (scuze - sales assistant) gen

| Cosmin86 a răspuns:

Dupa 12 clase urmeaza facultatea. Angajeaza-te si tu macar in anul 3.