| Vali215 a întrebat:

Credeti că odată cu apariția acestui așa zis Covid 19 crește și nevoia celor din M.A.I sau MAPN de oameni?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu e asa zis. Ar trebui sa creasca, ca nu ai destui oameni sa tin ordinea in toata tara, sa pazesti, sa legitimezi. Ar trebui ca la mare pe sezon, sa ia oameni seriosi si sa-i puna pentru asta temporar pana se rezolva treaba, nu iti trebuie pragatire sa pazesti, sa amendezi sau sa ti ordinea in oras.

| CodrutElian1990 a răspuns:

La MApN nu, ca impotriva lui coronavirus nu se lupta cu arma, iar trupele MApN sunt folosite doar in caz extrem, pe durata limitata.