| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Sunt un baiat pasionat de Tehnologie si IT am 14 ani
Vreau sa stiu si eu ce fel de Ingineri inventeaza si creeaza tehnologie sau daca sunt ingineri care si creeaza tehnologie si o programeaza?

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

De pare ca nu prea esti pasionat si de lb. romana... tehnologie, ca technologie e in limba romleza tongue

tehnologia e o metoda prin care se fac lucruri, cei care creeaza tehnologia sunt FOARTE PUTINI si nu se ocupa decat atunci cand nu exista (inca) sau sunt asa de buni ca reusesc sa imagineze o tehnologie mai buna decat cea existenta, si ca sa iti dau un exemplu:

in tehnologia de productie, unul din lucrurile care erau gresite, era faptul ca piesele si materiile prime erau aduse si depozitate, lucruri care implica si manipulare, costuri pentru depozite samd, asa ca japonezii au inventat o tehnologie in care tot ce e nevoie pentru productie ajunge la usa fabricii dimineata, si e folosit tot pana seara, deci, nici un fel de stocare