| RzV1999 a întrebat:

Am o problema mai delicata legata de facultatea la care vreau sa ma duc, asa ca am nevoie de ceva ajutor de la voi. Sunt intr-a 11-a si imi place mult biologia, asa ca doresc sa urmez mai departe ceva ce va necesita biologia umana...adica medicina. De ceva timp am descoperit chiroterapia sau chiropractica si am fost si sunt fascinat de ea, fiind un subiect care nu se face in facultatile de medicina (se face oarecum dar e mult mai complicata treaba...). Din cate am inteles, la noi nu exista facultati in care sa se predea chiroterapia, ci doar in strainatate, si asta ma nelamureste pe mine, unde se afla aceste facultati, in ce tari? Ar fi excelent daca mi-ati spune si cateva nume de astfel de facultati. Sunt destul de dispertat sa aflu amanunte despre aceste facultati, deoarece mai am timp doar pana in septembrie sa aflu informatii. Va rog sa ma ajutati! Desigur ca o sa DAU FUNDA!

8 răspunsuri:
| Cannibal a răspuns:

Exista facultati si la noi in tara unde poti studia asa ceva Bucureşti, Oradea, Cluj, Timişoara și Pitesti ori intri cu buget ori cu taxă.

| Ralukafay a răspuns:

Avem si la noi astfel de facultati la care se preda chiroterapia.De exemplu, Bucuresti, Oradea, Cluj, etc.In orasele mai mari exista.Si platesti taxa sau nu stiu ce, dar oricum platesti.Succes!

| ALGator a răspuns:

Daca studiezi ceva legat de genetica, tehnologie genetica, bioelectronica, le depaseste de departe pe toate. Si vei face ceva fascinant si de extrem de mare viitor.
http://www.kurzweilai.net/

| RzV1999 explică (pentru Ralukafay):

Bun...dar cum se numesc aceste facultati...crede.ma ca am cautat din rasputeri dar nu am gasit nimic.

| RzV1999 explică (pentru Cannibal):

Ok...si cum se numesc aceste facultati...am cautat dar nu am gasit.

| Ralukafay a răspuns (pentru RzV1999):

A,tu voiai sa stii si cum se numesc?

| RzV1999 explică (pentru Ralukafay):

Da, desigur, daca stii te rog sa imi spui!