| NeedHelp1 a întrebat:

Am și eu o problema

Mă gândesc ca după bac sa dau la Academia de poliție

Problema este că eu am un fel de cicatrice...nu este chiar o cicatrice...e un semn, o dunga care pleacă din capul frunții până pe la sprânceană

Nu iese mult în evidență dar se vede.
Eu de obicei țin părul într-o parte și astfel îl acoperă cât de cât, însă când sunt tuns iese mai mult în evidență (mda nu știu dacă păcălesc pe cineva )

Vreau să știu dacă această problema mă poate împiedica să intru la Academia de poliție
Mă pot respinge pentru treaba asta?

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Pandicornita a răspuns:

Nu stiu cat de mult poate fi considerat semn distinctiv, dar sunt cat de cat permisivi.
Daca tu spui ca poti sa acoperi cu parul, e ok. Tuns vei fi dupa ce vei intra si depinde si cat de mare ai parul, adica nu te tunde nimeni la 1, dar nici sa ai plete, majoritatea se tund din cauza acelor sepci pe care trebuie sa le poarte.
Cauta baremul medical, nu cred ca e o problema... Dar pentru a nu pierde timpul cu pregatire si apoi sa te trezesti respins, eu zic sa intrebi medicul de familie, un politist chiar.

3 răspunsuri:
| Hehdhdjeheh a răspuns:

În mod normal nu ar trebui. Dacă tu iei toate probele și faci totul bine nu au de ce

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Hehdhdjeheh):

Exista inainte de probele sportive o evaluare medicala care e eliminatorie

| Pandicornita a răspuns:

Nu mai fiti rasisti