| Marian2394 a întrebat:

Salut tpu.anu asta dau examen si nu stiu pe ce profil sa merg.As vrea bio chimie dar nu stiu sigur.As vrea sa fac si o facultate dupa in Bucuresti.Dar nu stiu ce as putea deveni in viata

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pe filo, e ușor, lejer, materii frumoase, posibilitatea să dai la academia de poliție, drept, limbi străine etc. Bacul la filo se ia ușor și fără meditații, e un profil fain.

| Nonolita a răspuns:

Cu biochimia poti lucra intr-un laborator. Medical sau pentru alimente. Curat, frumos.

| Osneros a răspuns:

Nu-i pasă nimănui ce profil ai terminat la liceu, nu te uita după ăștia cu "Cu biochimia poti lucra intr-un laborator. Medical sau pentru alimente. Curat, frumos.".
Poți merge la orice facultate după, din același motiv.
Alege profilul în funcție de ce crezi că-ți va fi mai util în viitor: matematică (teoretic și altele, dar practic nu prea) de la real sau memoratul de opere de la filologie.