| biiarallu a întrebat:

Hey. Sunt in clasa a 10 profil mate-info dar detest informatica si as vrea ca din a 11 sa ma mut la alt liceu. Ma pricep la mate si chimie si am de ales intre bio-chimie si contabilitate/comert(care din cate am inteles e cam tot acelasi lucru. (la bio-chimie nu sunt locuri.) Deci as vrea sa stiu ce specialitati se fac la conta/comert, din ce se da bacu, la ce facultate as putea aplica si ce joburi as putea avea pe viitor?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Biochimie si contabilitate, nu e "cam tot acelasi lucru". Sint total diferite.
2. La contabilitate faci: contabilitate (multa), finante, economie, statistica... si evident, matematici.