| karlikuicsddd a întrebat:

as vrea sa va cer parerea. Unde as putea sa intru la liceu? [ma refer, pe ce profil]? Imi place mult biologia deci as putea sa ma duc la un profil de bio-chimie. Ideea e ca eu nu prea ma dau in vant dupa chimie:-s. Sau la filo-bilignv desi nu prea imi place romana. straight face Daca m-as duce la mate-info ar fi foarte greu cu matematica. Chiar nu stiu unde ma pot duce. Si daca e sa ma duc la filo-bilignv sau filo simplu, la ce facultate as putea sa ma duc? Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

Stii tu, materiile devin placute sau neplacute-dupa situatie- in 90% din cazuri din pricina profesorilor.
Daca iti place biologia, obligatoriu o sa-ti placa si chimia.Nu-i asa ca profesorul de chimie nu te prea inghite si nici tu pe el? Si nu-i asa ca profu'/profa' de bio e super de treaba?
Iti spun eu, du-te la bio - chimie.Acum depinde, consulta-te cu parinitii.

1 răspuns:
| karlikuicsddd explică:

Ba da, ma inteleg bine cu profa de chimie. Si e chiar ok rolling eyes Da ideea e ca si chimia e bazata pe matematica. Ceea ce mie nu prea imi place. Nu stiu, poate ar trebui sa ma acomodez cu chimia sa imi fie mai usor la liceu. Mersi @ Parker.