| Calvin199s5 a întrebat:

Anul acesta vreau sa merg la un Curs IT. Mi-am ales doua academii ca sa zic asa si vreau sa stiu parerile voastre fata de acestea. Jademy sau InfoAcademy.
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| iaiwa666 a răspuns:

Cei de la jademy sunt o bataie de joc. O sa va povestesc lucrurile importante de la acest curs pentru care am achitat peste 5000 ron. Pe parcursul intregului curs am avut peste 3 instructori dintre care 2 nu au mai predat avand 0 experienta pedagogica! Peste 90% din grup vroiau la un moment dat sa se schimbe un instructor pentru ca habar nu avea( imi amintesc o intamplare: era un exercitiu si tot nu reusea sa o rezolve, abia dupa ce a vazut rezolvarea la un student de anul I s-a prins si incerca sa se scoata!) Am propus acest lucru celor 2 reprezentanti  si rasp lor a fost evaziv: sa vedem, poate nu suntem noi obisnuiti, nu toti aveti aceeasi parere( precizez ca 2-3 care nu ii interesa schimbarea instructorului aveau deja notiuni elementare de java si nu ii interesau). Cand a venit vorba despre joburi: La inceput la sediul lor, la interviu te intreaba de toate, pana si cum vrei sa achiti ( in rate/ integral) apoi de la mijlocul cursului pana la final nu auzi nimic de la ei, cum te descurci, ce nu iti place, despre interviuri nu se zice nimic... Apar pe site max 5 persoane din 50-100 care au reusit sa se angajeze! acest lucru va spun sigur : inainte de examenul final un coleg a intrebat in clasa unde eram aprox 30 persoane: Cine s-a angajat? pauza totalalaughing)). La final ti se ofera o bataie de joc de diploma si pentru cei care nu au promovat o adeverinta in care scrie ca nu ai promovatlaughing)))))) o bataie de joc mai mare nu exista! De ce te oferi sa dai diplome si adeverinte din care sa rezulte ca studentul tau este inapt! Despre curs va mai spun ca de la inceput pana la sfarsit te sacaie cu niste diagrame si iti spune in fiecare saptamana ca tu trebuie sa inveti pe zi 8h java!  deci 5h la ei la sediu +8h acasa in fiecare zi timp de 3 luni! - nu are rost sa comentez, dar cand semnezi contractul iti spune doar ca mai trebuie sa depui un mic efort si acasa... Sunt mu, lte lucruri de spus dar unul este cert: NU SUNT PROFESIONISTI, SUNT O ECHIPA DE AMATORI CARE NU AU EXPERIENTA SI PROFITA DE ACEASTA DORINTA  IN IT. Apropo salariu pentru inceput este de 2000-2500 SI NU 4000 CUM VA SPUN CAND INTREBATI. La final va spun ca nu are rost sa faceti acest curs: pierdeti bani si timp!

| iaiwa666 a răspuns:

Nu alege jademy este o mare greseala. sunt niste amatori si costa mult