| Catalin_Mihai_1993 a întrebat:

La unitatea militara din chitila sunt adusi si cei de la marina pentru instruire sau nu? Deoarece eu am avut ca optiuni numai marina si in loc sa ma trimita la mangalia o sa ajung la chitila.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La Chitila (se scrie cu "c" mare) este unitate de logistica (pe vremuri noi spuneam "camasi si izmene"). Acolo se instruiesc toate armele pentru ca logistica este la fel (in general) la toate armele si cu mici specificitati. Stagiul il vei face specific la o unitate de marina si apoi repartitia la marina.

| Catalin_Mihai_1993 explică:

Pai eu am fost repartizat la Chitila. Aia este si unitate de marina?