| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ajung maistru militar? Adica eu am zis sa intru la Colegiul de Marina A. I. Cuza, Constanta, la mecanica, dar as vrea sa fiu la marina militara. Exista vreun liceu in care pot deveni maistru militar mecanic la marina?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Colegiu din Constanta pregateste asemenea specializari si apoi urmezi o scoala de maistri militari. Poti sa urmezi si un liceu civil (mate-fizica) si sa dai examen la scoala militara.