| deepinside777 a întrebat:

pentru a fi Agent de Paza ai nevoie de atestat, cat timp dureaza cursurile pentru atestat si in ce anume consta examenul oare?

Dau funda pentru cel mai sincer si corect raspuns merci!

7 răspunsuri:
| ionutzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Frate daca esti din buc lasa-mi unmr de tel si vb am atestat eu lucrez la o firma de paza am vvz intrebarea si am zzis hai poate te ajut daca esti din Bucuresti da un nr de tel siti explic iti dau siun nr de tel umde am fc eu scoala

| deepinside777 explică (pentru ionutzzzzzzzzzzzzz):

Din pacate nu stau in Bucuresti dar daca nu e mare deranj sa imi explici asa din mare in ce consta si cat timp dureaza as fi foarte recunoscator!

| ionutzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru deepinside777):

Frate ioil am de cativa ani atestatu m-a costat acu sa zic 3 ani 350 roni l-am fc la o firma de paza unde munceam atunci daca nu esti angajat la vreo firma sunt scoli de se oxupa cu asa ceva iti spun mai mult de 3, 4, milioane nu te costa deci trebuie sa cauti scoala de asa ceva o sa ri zica sa fc niste acte In max 2, 3, luni o sa til dea o sa ti dea o diploma dupa te duci la politie de unde apartii te pyn si aia sa fc niste acte adica copii dupa toate actele studii pshihologic can dupa o luna iti da atestatu prwcum esti apt de paza dupa i luna l-am luat eu aici la mine la politie cam asta e deci cu totu cam te duce, 5, 6, milioane cu acte cu tot bafta

| deepinside777 explică (pentru ionutzzzzzzzzzzzzz):

Examenul cum este? greu?

| ionutzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu e greu pentru ca interesu lor e sa ţi ia banu trebuie sa stii cat de cat cv acolo in legatura cam ce atributii ai in timpu serviciului de paza nu te stresa cal iei bani sa ai.

| hackeru2 a răspuns:

Atestatul dureaza 3 luni, examenul consta intr-o proba orala tragi un bilet ca si bac pe care sunt 3 intrebari in comisia de evaluare vor fii 2 politai iar a doua proba este un grila precum la examenul auto. Costurile difera de la un oras la altu pe mine m-a costat 400 de lei.

| Marian_Radu_1989 a răspuns:

In cat timp se elibereaza dupa ce pui actele la politie?
si ce acte trebuie?