| HereToAsk a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a, profil mate-info. Doresc mai departe sa devin programator, developer. Am ambitie(daca nu destula trebuie sa imi fac, sunt sigur ca nu va fi o problema). Din cate am gasit, UNIBUC ar fi cea mai buna alegere, datorita programului mai lejer care te ajuta sa stai acasa si sa studiezi cat mai mult, spre deosebire de politehnica. Acum nu stiu din ce se dau examenele de admitere si la ce facultate sa dau pentru a deveni developer/programator. Matematica-informatica, doar informatica sau doar matematica? Nu prea inteleg din ce au afisat pe site. Admiterea se da doar din matematica? sau doar informatica? Ideea este sa pot ajunge un developer bun, si as vrea sa imi dati informatii in legatura cu UNIBUC. Multumesc anticipat, promit si o funda, cu siguranta!

1 răspuns:
| eckblume a răspuns:

Daca nu e ceva clar pe site, ei sigur au pagina de Facebook si poti trimite mesaj cu intrebarile tale. Pe Facebook sunt grupuri cu mate-info UB, trimite cerere si intreaba acolo ce vrei sa stii. Ar fi perfect daca vorbesti chiar cu vreun student de acolo, sa stii cum e admiterea, cum sunt materiile.