| CristiChris2004 a întrebat:

Sunt la profilul de stiinte ale naturii si voiam sa stiu daca as putea sa ies politist din acest profil deoarece avem mai multe ore de romana decat la materiile de profil ( 4 ore de romana comparativ cu 3 de fizica, 2 de chimie si 2 de biologie ). Din cate stiu multi se duc la filologie pentru a urma o astfel de cariera, este posibil sa pot sa devin politist de la acest profil de real?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu devii politist de la liceu. Va trebui sa urmezi facultatea de politie sau o scoala de agentii de politie si o poti urma indiferent de profilul absolvit. Sigur ca un profil de filologie sau stiinte sociale te poate ajuta un pic la examenul de admitere, dar nu este nici o problema nici cu actualul profil, daca te pregatesti bine pentru admitere.

1 răspuns:
| CristiChris2004 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca nu pot iesi din liceu politist, exprimarea mea e de vina. Multumesc pentru ajutor!