| acosmin a întrebat:

Salutare. stie cineva daca firma de recrutare Profit Work S.R.L din Bucuresti este serioasa? A plecat cineva afara cu ajutorul lor?

139 răspunsuri:
| chullain a răspuns:

Salut am sunat si eu la firma profit work tot pentru un job de paza ...ati mai primit vreun raspuns de la ei cei ce ati aplicat mai devreme?

| optimus123 a răspuns (pentru chullain):

Acum asteptam si noi sa vedem. abia de saptama urmatoare spun ei k cei din Anglia incep selectiile. imediat ce aflu ceva nou postez. spor

| macoiulian1 a răspuns (pentru optimus123):

SALUT! nu am mai intrat ca mi-am uitat parola pana la urma am aplicat si eu pentru agent paza, in weekend o sa iau legatura cu persoana care a plecat cu ei.Va tin la curent indata ce aflu detalii.Bafta pentru toti care au aplicat si sa auzim de bine.

| optimus123 a răspuns (pentru macoiulian1):

Multumim asteptam...

| macoiulian1 a răspuns (pentru optimus123):

Am reusit sa vb cu sora cunostintei care a plecat si cat de cat se respecta contractul, conditiile nu sunt din cele mai bune ( meniul zilnic este compus din salam parizer si branza ceai ou si ceai, cazarea intr-un bloc nou construit in care au amenajat cateva apartament adica sifonierul este o bara pe care isi atarrna hainele iar in camera sunt si 4 persoane, lucreaza si in weekend si peste program, li se opreste din fiecare salariu 300 euro garantie pentru respectarea contractului, echipa este formata din oameni de peste tot spanioli, portughezi etc si cel mai important ctr l-a semnat doar pentru 6 luni nu pentru 1 an

| optimus123 a răspuns (pentru macoiulian1):

Multumesc mult de acesta informatie utila...ce sa mai zic acum om vedea. Am sunat azi la ei si cica deja a inceput sa sune din oameni pentru paza. Cine stie? Bafta tuturor.

| Bogdan_Alistar_1980 a răspuns:

Sa va spun eu cum sta treaba cu profit work astia, impreuna cu alti 3 baieti am fost sa aplicam pentru jobul din Anglia, cv-urile noastre sunt foarte groase, imposibil de sarit unul dintre ele, adica cu minim 5- ani de munca in irak sau afg,si multe altele,in primul rand nu se cer bani inainte,cand i-am spus celui care era acolo ne-a spus o poveste,am trecut peste,dupa care mi-a spus ca firma este din Anglia,in cazul meu eu am lucrat cu cea mai mare firma de paza din Anglia,el a zis ca asta este cea mai mare,bine,da-mi numele,a zis ca nu poate,da-mi o adresa,nu poate, cand i-am spus ca am lucrat in Anglia a zis ca s-ar putea sa nu mai avem sanse ca sunt prea multe locuri, dupa care a urmat un set de replici foarte politicoase la adresa lor si am plecat, asa ca nu mai credeti in prostii de genu, firmele nu cer bani inainte sa stiti.

| Dobrica_Lucica_1960 a răspuns:

Buna ziua. Am depus cv de doua luni la Profit Work si pana in prezent nu am primit raspuns. A plecat cineva la munca in strainatate cu firma aceasta?

| Bogdan_Alistar_1980 a răspuns:

Salutare tuturor celor care intreaba de firma de recrutare PROFIT WORK/
In primul rand vreau sa va spun ca acum cateva luni am scris si eu un rewiew aici nu tocmai placut pentru ei, am fost si eu si am incheiat cu ei contractul acela si am platit si taxa aceea de 100 ron,dupa cateva luni am devenit nerabdator ca asa suntem noi romanii,este usor sa arunci cu noroi in cineva,mai greu este sa repari ceva,si am scris pe acest site despre ei,ca nu sunt seriosi ca bla bla bla,uite ca s-a dovedit a fi adevarat si oamenii aia chiar m-au sunt sa-mi ofere un loc de munca in Anglia,e adevarat nu pentru ce aplicasem eu dar totusi un job destul de bine platit,m-au chemat a doua zi sa mai aduc cateva acte,nu am acceptat oferta pentru ca nu eram in tara,ei m-au sunat pe banii lor savb cu mine,deci nu mai fiti pesimisti, oamenii incearca, ca nu se poate pentru toti nu este vina lor, asa ca aveti rabdare poate se gaseste ceva si pentru voi, scuze pentru Profit Work

| sugestiv a răspuns:

Eu am aplicat la ei de peste o jumatate de an si degeaba, m-au tot mintit ca o sa ma sune aia de la firma apoi ca avem alte oferte au trimis mesaje prefacandu-se ca sunt cei de la firma la fel ca in postarea de mai sus. Am aflat ca sunt ei pentru ca nu m-a sunat nimeni si apoi am verificat unde s-a creat mailul...era facut in Romania. Si acum i-am dat in judecata. Nu va lasati inselati, credeti-ma ca sunt impostori. Angajatii nu au nicio vina. E o mafie mult mai mare in spate. Eu nu sunt singurul care sunt in litigii cu ei...informati-va mai mult luati-va gandulde la ei.

| IrinaN a răspuns (pentru sugestiv):

Sunt contabila de meserie si am avut grija sa verific lucru acesta la TRIBUNAL.NU exista asa ceva firma nu este in litigii cu nici o alta firma sau persoana fizia. Poate verifica oricine acest lucru. Atept intre timp informatii reale de la persoanele care au aplicat pentru oferta de agent paza.big grin

| optimus123 a răspuns (pentru IrinaN):

Da Irina ai dreptate si eu am verificat, cred ca e vreun rau intentionat dar oricum eu am aplicat pana acum la trei joburi si nu m-a sunat pentru nimic. Tocmai din decembrie. Mai bine plec la sorumea in Italia si nu mai alerg dupa cai verzi pe pereti vorba autorului. Probabil si din cauza ca sunt foarte multi aplicanti si e greu sa-i selecteze pe toti. Am pana joi de candit daca nu via Roma. Spor tuturor. Sa ne auzim cu bine.

| Juncu_Gabriel_1982 a răspuns:

Profit Work S.R.L = TEAPA = 100%

| bobyxxx a răspuns:

Salut,am primit confirmare din partea angajatorului pentru plecare in Norvegia constructii si vreau sa stiu cine a mai fost selectat.

| Alan_Kurda_1984 a răspuns:

Intraba pe dumnezeu frate nic noi nu stim happy

| Kcatalin a răspuns:

Eu am fost la ei pe 10 ianuarie si am vorbit cu razvan, am dat suta de lei si astept! azi e 1 martie si nimic. cred ca e teapa! a zis ca ei trimite cv la angajator si angajatorul recruteaza! a plecat cineva cu ei lunile astea?

| Rozescu_Florin_1976 a răspuns:

Va salut pe totii eu ma numesc florin din arges si am depus la ei, adica Profit work de 5 luni astept sa masune dar cin mama pote, e tepa curata nu va mai duceti fratilor ca ne eu bani si ne spune sa asteptam dar 5 luni astept degeba... Florin

| Grigoras_Lucian_1978 a răspuns:

Legat de aceasta firma, la o privire mai atenta pe site-ul www.listafirme.ro, am observat ca domeniul lor principal de activitate este "Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe". Nimic despre recrutare si plasare forta de munca. Bine, acest domeniu poate fi trecut ca si domeniu secundar, DAR nu era mai corect, daca tot se ocupa de recrutare, sa-l treaca ca si domeniu principal de activitate? Mie imi miroase a mare TEAPA. Fiecare trage ce concluzii vrea.

| Silvesan_Ana_Maria_1976 a răspuns:

Pina la urma o plecat cineva cu firma asta

| optimus222 a răspuns (pentru Silvesan_Ana_Maria_1976):

Din citi cunosc eu nu a plecat nimeni, cind am fost eu la ei erau cam 25--30 de persoane si nu a plecat nimeni pina acum.

| Smochina_Valy_1982 a răspuns:

Salut pe mine m-a sunat uni din suedia care mi au vazut c v si nu stiu ce sa zic astept oricum nu ma asteptam

| Tonciu_Ionut_Gabriel_1984 a răspuns:

Stie cineva despre plecarile de la ei in elvetia in constructii
?

| Basalic_Marian_1970 a răspuns:

Nu stiu cit de serioasa poate fi ca de 1an ma chinui sa plec si am dat si bani.

| Radu_Viorel_1969 a răspuns:

Profit work sant tepari....va spun din experienta.

| Mob_Roxy_1960 a răspuns:

Cunoastem o persoana care a fost in Corneliu Coposu, bl. 104.
Acolo mai erau o doamna si un domn care au zis ca ar mai fi plecat cu ei.
Persoana noastra a platit 100 lei si i s-a dat un bon fiscal ( firma exista ), un contract si un CV in limba engleza.
Contractul e standard.
Nu stiu daca e teapa sau nu.
Nu iti garanteaza loc de munca.

| acosmin explică (pentru Mob_Roxy_1960):

Mersi de raspuns. ar putea persoana sa trimita contractul acela prin mail? sa il vedem si noi cum arata inainte sa luam o decizie?
Acele doua pers care au mai plecat cu ei...d c s-au intors asa repede in tara? firma e infiintata de un an de zile...luand in considerare ca au fost primele pers intermediate de ei, inseamna ca au gasit de lucru cel mai devreme in ianuarie 2012..si deja sunt in tara? daca era contractul de 6 luni sa zicem, pana acum ar fi gasit altul. parerea mea

| macoiulian a răspuns:

Buna ziua! ma gandesc sa aplic si eu pentru un post de agent de paza Anglia si sa apelez la aceasta firma.Am primit numarul de telefon de la o cunostiinta al carei baiat a plecat in constructii in luna decembrie insa sunt un pic sceptic si va spun si de ce.In primul rand am verificat firma si nu este agentie de plasare ci agentie de prelucrarea datelor cu caracter persona, am verificat si pb cu sediul si da apar 2 adrese.Una din sectorul 6 acolo este sediul social si una din sector 3 unde se afla punctul de lucru, insa acest lucru este normal.Problema e ca sa presupunem ca sunt ales ....in cazul acesta din cate am inteles de la ei discutia si negocierea o sa fie intre mine si angajator, firma profit work nu mai are nici o legatura din momentual ala, ce vreau eu sa stiu e unde ma pot interesa de firma angajatoare daca este serioasa si respecta contractul, ce garantie am eu ca ceea ce o sa semnez este si real? O sa ma mai interesez pe parcurs la persoana care a plecat in constructii sa vedem daca se respecta ce a semnat.

| acosmin explică (pentru macoiulian):

Daca il cunosti pe respectivul care a plecat cu ajutorul lor poti sa vb cu el si sa ne zici si noua cum e, daca se respecta si la fata locului ce a semnat in tara. asteptam. cat despre garantia la care te referi tu, exista din mom ce semnezi un contract cu o firma. poti sa te interesezi despre firma cu care semnezi contractul tot pe internet de exemplu.

| optimus123 a răspuns (pentru macoiulian):

Pai si baiatul cunostintei tale ce zice? A fost real contracul acum e bine? s-au tinut de promisiune angazatorii i-au oferit cazare? i-au oferit trnsport gratuit. daca tot ai pe cineva care a plecat prin firma asta te rugm informeaza-te un pic mai mult la cunostinta ta si spune-ne si noua mai multe detalii. Apropo si o firma derecrutare si un de procesare de datelor nu face mare lucru pana la urma, chiar daca e serioasa, cel mai important lucru e ca angajatorul sa fie serios.

| optimus123 a răspuns (pentru macoiulian):

CHIAR te rugam sa ne transmiti si noua detalii! Multumim!

| optimus123 a răspuns (pentru macoiulian):

Ai ceva vesti bune pentru noi? Ai reusit savorbesti cu prietenul din Suedia?

| DHILL a răspuns (pentru macoiulian):

Salutare in legatura cu firma asta PROFIT WORK am fost si eu la ei in data de 11 06 2013 au perceput un comision de 100 de lei mi s-a facut si o fotografie care sa atasat la cv este ceva serios? a mai plecat cineva cu ei

| Dobrica_Lucica_1960 a răspuns (pentru DHILL):

Salut. Eu astept de doua luni un raspuns de la ei. Am sunat in fiecare saptamana la ei la sediu si au zis sa mai revin cu un telefon dupa o saptamana, ca acum pleaca in Suedia Dulgheri.

| Max1973 a răspuns:

Dragi prieteni, in primul rand doresc s-a spun, nu v-a mai lasati pacaliti de firme fantoma care zic ca ofera joburi in UK s-au in alte tari.Va i-au banii legal degeaba.In primul rand in UK ca paznic ( security ) trebuie un curs de 5 zile dupa care v-i se ofera un ecuson ca s-a putezi lucra legal.In Uk sunt reguli sticte pentru romani si bg.asa ca nu va mai lasati pacalitzi de tozii escrocii.O firma serioasa nu cere un ban inainte de a oferii un contract.Din pacate banii va sunt luati legal v-i se da si factura pentru simplul fapt ca ei va completeaza un CV si o fise la misto.Eu stau in UK din 2004 si am plecat prin G&G international recruitment.Erau la perla acum am inteles ca sunt pe la Banu Manta.Este firma serioasa.
Deci in UK este foarte greu pentru moment sa lucrati legal. Cereti numele firmei si verificati inainte de a plati chiar si 100 ron la 100 de oameni pacaliti faceti un calcul si cu cat foamea e mai mare cu atat mai multi oameni sunt interesati de serviciile acestor escroci.Scuze gramatica dar time is money pentru mine. Numai bine si succes

| optimus123 a răspuns (pentru Max1973):

Din pacate asa e am dat banii, dar ne punem si noi sperante in tot ce se poate pentru o viata mai buna, dar dupa cele 5 zile de curs apoi nu trebuie sa mai faci si alte cursuri, parca eu asa stiam.

| acosmin explică (pentru Max1973):

SALUT. asa cum zice si optimus, stiam ce e nevoie de un curs de cateva zile, dar e numai o formalitate, se rezolva. iti multumim pentru raspuns, poate ne mai ajuti cu alte informatii despre Anglia daca va fi nevoie. numai bine

| optimus123 a răspuns (pentru Max1973):

Dar tu ai idee cam cat e un salariu de paznic in Anglia?

| Croitoru_Petrica_1980 a răspuns:

Salut am fost si eu astzi am depus actele si am intalnit un om la 45 ani care a fost prin firma asta an Anglia 9 luni si a zis ca a fost multumit

| Caesar_Lupu_1985 a răspuns:

Salut!
Nu stiu exact ce se intampla cu Profit Work, dar cred ca sunt cam neseriosi, am platit si eu cei 100 ron de vreo 6 luni si nici un semn.

| Claudiu_Andrey_1995 a răspuns:

Nu a plecat nimeni cu acea firma eu am riscat 150 de Ron pe contract și 20 pe cv din data de 22 august 2014 pentru Danemarca șiplecarea îmi spuse că e pe 1 septembrie 2014 și nu am plecat nici în ziua de azi nici nu ma contactat telefonic cum îmi ziseră

| Doolce_Oanna_1996 a răspuns:

Buna ziua! Stie cineva daca firma de recrutare PROFIT WORK S.R.L din Bucuresti este serioasa? A plecat cineva afara cu ajutorul lor? Eu am riscat si am semnat contract cu ei ...acum astept raspunsul