| TOMMYCASH a întrebat:

Am de gand să mă duc la politia rutiera, dar am cateva neclaritati.
Intru in clasa a-8-a,doresc să vă intreb,cu ce media generala se intra,la ce liceu,ce probe trebuie date,si să-mi spuneti toate cerinte,si unde mă duc mai departe.

Cu siguranta, dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Fărănume2504 a răspuns:

Pentru a intra in politie trebuie sa urmezi una dintre scolile de agenti de la campina ori de la cluj sau academia de politie. Pentru a intra la aceste scoli trebuie sa termini liceul si iti mai trebuie si diploma de bacalaureat si media 9 la purtare. Eu iti sugerez sa urmezi un profil uman. Despre probe poti cauta pe Youtube traseul *treseu politie*.

Mult succes!