| KaanNoah a întrebat:

Sunt clasa a 11a la bio chimie si tocmai ce m-am hotarat sa merg mai departe la politehnica Timișoara sau București. Matematica nu e deocamdata o problemă, însă fizica nu stiu aproape deloc, dar as prinde rapid credeti ca e tarziu sa ma apuc acum de fizica?

3 răspunsuri:
| AiEnmaa a răspuns:

Nu! Fizica e foarte foarte misto din punctul meu de vedere si tinand cont ca esti in a 11a mai ai timp aproximativ un an jumatate. Trebuie sa ai grija si la bac, dar in principal ai suficient timp sa te pui la punct. Materia de bac pentru fizica se rezuma undeva la 2 foi de formule, ca sa iti faci o idee. Poti cauta crash course-ul pe tema de fizica pe Youtube daca stii engleza! https://www.youtube.com/playlist?list=PL8dPuuaLjXtN0ge7yDk_UA0ldZJdhwkoV (physics crash course). Succes :)

| KaanNoah explică (pentru AiEnmaa):

Daca dau bacul la biologie e vreo problema? Nu stiu inca daca materia de bac coincide cu materia de la admitere

| Adry05 a răspuns:

Dacă te apuci cât mai repede și-ți dai cu adevărat silința, nu, e chiar ok